Tanıtım

İnşaat teknikerlerinin temel görevi mimar ve mühendisler tarafından hazırlanan plan ve projelerin hayata geçirilmesini sağlamaktır. İnşaat teknikerleri statik ve betonarme hesaplamaları, keşif metraj hesaplamaları, zemin laboratuvar deneyleri, yapı tasarım ve çizimlerin yapılması konularında destek elemanı olarak görev yaparlar. Baraj, yol, hava alanı, konut gibi yapı inşaatlarında aktif olarak çalışabilir, kontrollük hizmeti veren firmalarda, laboratuvar işlerinde teknik eleman olabilir, mimarlık mühendislik bürolarında proje hazırlanması ve projelerin takibi konularında destek hizmeti verebilirler.

 

İnşaat teknolojisi programı olarak, mimari ve statik projeler hazırlama becerisine sahip, keşif metraj işlemlerini yapabilen, arazi ve şantiye işlerini yönetebilen, mesleki etikler içerisinde çalışan teknik elemanlar yetiştirmek amaçlamaktayız.

 

Mezunlarımız özel sektörde; inşaat firmaları, yapı denetim firmaları, zemin laboratuvarları, mimari bürolarda ve kamuda Devlet Su İşleri, Belediyeler, Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri gibi ilgili birimlerde çalışabilirler.

 

NOT: İnşaat Teknolojisi programının eğitim öğretim faaliyetleri Sultanhanı ilçesindeki birimimizde yapılmaktadır..